אודותינו

תהליך הייצור וערכים בריאותיים של המוצר
תהליך הייצור של השמן הטבעי מתחיל מבחירת חומר הגלם. אנחנו בוחרים את הזרעים והאגוזים הכי איכותיים: רק במצב כזה נוכל לקבל שמן נקי, ריחני ועם טעם רך.

טכנולוגיית הייצור מאוד פשוטה, וזהו היתרון שלה והסוד העיקרי שלה! את החומר גלם אנחנו מניחים בשקיות פשתן, אשר מונחים תחת מכשיר לחץ – בתוך חבית העשויה מעץ אלון. לאחר 20 דקות של סחיטה אנחנו מוציאים את השקיות, מנערים אותם ושוב מחזירים למקום. פעולה זו חוזרת על עצמה שלוש פעמים, לאחר מכן אנחנו מקבלים את השמן. ייצור 2 בקבוקי שמן לוקח שעה וחצי. אין שום מניפולציה עם הזרעים והדגנים, כמו לדוגמא קלייה, קיצוץ, חימום. את השמן שנוצר שופכים לבקבוק גם ללא שום עיבוד נוסף. ראוי לציין שבשום שלב בייצור לשמן אין מגע עם מתכות, מה שעוזר להימנע מתהליכי חמצון.
הלקוח מקבל מוצר שהוא 100% טרי, טבעי, שנשמרו בו הערכים הבריאותיים. אנחנו ממליצים להשתמש בשמן טרי, להוסיף אותו לסלט, להשתמש בו בנפרד או בשימוש בתהליכים קוסמטיים. יש שמנים שלא סובלים חימום, למשל, שמן פשתן, לכן עדיף שתהנו ממוצרים טבעיים, עם טעמים נעימים. תוקף השמן הצמחי בכבישה גולמית חצי שנה כאשר הבקבוק סגור, וחודשיים מרגע פתיחת הבקבוק. נשלח את ההזמנה שלכם לכל נקודה בישראל!